تاریخچه – ترام

یک قرن تجربه

در سال ۱۳۱۸ “چاپخانه و کتاب فروشی احمدی” تأسیس و به عنوان یکی از اولین چاپخانه‌های استان اصفهان در زمینه چاپ دستی به فعالیت می‌پردازد.
. . .

×

در سال ۱۳۰۰ آقای احمدی (پدر بزرگ) در ۱۲ سالگی در یکی از اولین چاپخانه‌های اصفهان کار خود را آغاز کرد و به کسب دانش و تجربه در صنعت چاپ پرداخت. با شروع سیر توسعه ایران، ایشان در سال ۱۳۱۸ “چاپ خانه و کتاب فروشی احمدی” را تاسیس کردند که به عنوان یکی از اولین چاپخانه‌های استان اصفهان در زمینه چاپ دستی کتاب و روزنامه به فعالیت می‌پردازد.

بسته بندی

در سال ۱۳۵۸ آقای ابوالقاسم احمدی (فرزند بزرگ آقای احمدی) پس از پایان تحصیلات در رشته چاپ و گرافیک در اتریش ، به ایران بازگشته و “خانه چاپ” را در اصفهان تاسیس می‌کند.. . .

×

در سال ۱۳۵۸ آقای ابوالقاسم احمدی (فرزند بزرگ آقای احمدی) پس از پایان تحصیلات در رشته چاپ و گرافیک در اتریش و مشاهده رشد و تغییرات لحظه‌ای بازار اروپا در صنعت بسته بندی، به ایران بازگشته و “خانه چاپ” را در اصفهان تاسیس می‌کند و در سال ۱۳۶۹ یکی از اولین دستگاه‌های چاپ افست ایستاده تک رنگ آن زمان را نصب کرده و در کنار چاپ تخصصی کتاب و مجلات، فعالیت در زمینه تولید بسته‌بندی محصولات مختلف نیز آغاز می‌شود.

سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰

با توجه به نیازهای موجود در بازار ایران، مهندس علیرضا احمدی و همسر ایشان، به پشتوانه ۸۶ سال تجربه خانوادگی در صنعت چاپ و بسته‌بندی، مجموعه “ترام” را پایه گذاری کردند.
. . .

×

در سال ۱۳۸۶ با توجه به نیازهای موجود در بازار رو به رشد ایران، مهندس علیرضا احمدی و همسر ایشان خانم دکتر سعیده نژاد ستاری، به پشتوانه ۸۶ سال تجربه خانوادگی در صنعت چاپ و بسته بندی، مجموعه “ترام چاپ سپاهان” را با شعار “ارائه بهترین راهکارها برای بهترین محصولات” پایه گذاری کرده و با در دست داشتن ۶ ماشین شامل دایکات، جعبه چسبان، ویندو پچ، UV و lock button به طور تخصصی در حوزه تولید جعبه های مقوایی وارد می‌شوند.

سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴

برای مجموعه ترام چاپ شروعی دوباره بود تا برای تولید متمایزترین جعبه‌های تولید ایران، تجهیزات و ماشین‌آلات جدید نصب و فضای کارخانه و تعداد پرسنل افزایش یابد.
. . .

سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷

در این دوره، تحول بازار سلولزی و جعبه های شکلات هدیه، مدیون گروه ترام می باشد.
. . .

×

سال ۱۳۹۰، جهت پاسخ گویی به نیاز مشتریان، دستگاه هات فویل پیشرفته BOBST برای اولین بار در ایران در سایز صنعتی ۷۰×۱۰۰ خریداری و در مجموعه ترام چاپ نصب می‌گردد و این شروعی بود برای تولید متمایزترین جعبه‌های تولید ایران. با توجه به استقبال مشتریان، در سال ۱۳۹۲ یک دستگاه دایکات BOBST، یک دستگاه جعبه چسبانی با قابلیت چهارگوش چسب و یک دستگاه طلاکوب BOBST دیگر نیز به مجموعه اضافه می‌شود. در این سال پرسنل مجموعه به حدود ۱۲۰ نفر می‌رسد و کارخانه مجاور برای توسعه گروه ترام خریداری می‌شود.

×

مجموعه ترام چاپ سپاهان با راه اندازی واحد بازرگانی خارجی، واحد ساخت جعبه‌‌های دست‌ساز، واحد مونتاژ بسته‌های چند بخشی، واحد تولید جعبه‌های سخت (Rigid Box) و هم چنین افزایش پرسنل به ۲۴۰ نفر، گام بلندی در به دست آوردن بخش قابل توجهی از بازار بسته‌بندی ایران بر می‌دارد. در این دوره، تحول بازار سلولزی و جعبه‌های شکلات هدیه، مدیون گروه ترام می‌باشد. علاوه بر این، گروه ترام جهت کسب هرچه بیشتر رضایت مشتریان خود، فرایند مدیریت رنگ جهت تضمین کیفیت چاپ و واحدهای کنترل کیفیت، انبارداری و لجستیک را جهت ارائه خدمات با کیفیت‌تر و واحدهای بازاریابی و روابط عمومی را نیز جهت ارتباط قوی‌تر با مشتریان خود راه‌اندازی کرده است.

آینده پیش‌رو

این هدف در آینده‌ای نزدیک با راه اندازی طرح توسعه ترام محقق خواهد شد و گام بعدی گسترش فعالیت‌های ترام و حضور در بازارهای بین المللی خواهد بود.
. . .

×

از ابتدای تاسیس گروه ترام، اندیشه آقای احمدی و همسر ایشان، تبدیل شدن به یکی از بزرگترین تولید کنندگان چاپ و بسته‌بندی مبتنی بر مقوا در خاورمیانه بوده است. این هدف در آینده‌ای نزدیک با راه اندازی طرح توسعه ترام محقق خواهد شد و گام بعدی گسترش فعالیت‌های ترام و حضور در بازارهای بین المللی خواهد بود. یک قرن پشتکار و تجربه در صنعت چاپ و بسته‌بندی پشتوانه قدرتمندی برای دستیابی به این هدف می‌باشد.