تغییر زبان

تاریخچه

هدفی که به واقعیت تبدیل شد

  • یک قرن تجربه

ترام چاپ، یک شرکت خانوادگی قدیمی و با سابقه است. از ابتدا تا کنون چشم انداز آقای احمدی (موسس اولین چاپخانه خانواده احمدی) ارائه محصولات و خدمات باکیفیت و متمایز در صنعت چاپ و بسته بندی بوده است بنابراین از ابتدا رویکرد ترام نیز ارائه بهترین راهکارها برای بهترین محصولات با استفاده از تکنولوژی روز می باشد.

  • تاسیس اولین چاپ خانه

در سال ۱۳۰۰ آقای احمدی(پدر بزرگ) در ۱۲ سالگی در یکی از اولین چاپخانه های  اصفهان کار خود را آغاز کرد و به کسب دانش و تجربه در صنعت چاپ پرداخت. با شروع سیر توسعه ایران، ایشان در سال ۱۳۱۸ “چاپ خانه و کتاب فروشی احمدی” را  تاسیس کردند که به عنوان یکی از اولین چاپخانه های استان اصفهان در زمینه چاپ دستی کتاب و روزنامه به فعالیت می پردازد.

  • بسته بندی

در سال ۱۳۵۸ آقای ابوالقاسم احمدی (فرزند بزرگ اقای احمدی) پس از پایان تحصیلات در رشته چاپ و گرافیک در اتریش و مشاهده رشد و تغییرات لحظه ای بازار اروپا در صنعت بسته بندی، به ایران بازگشته و “خانه چاپ” را در اصفهان تاسیس می کند و در سال ۱۳۶۹یکی از اولین دستگاه های چاپ افست ایستاده تک رنگ آن زمان را نصب کرده و در کنار چاپ تخصصی کتاب و مجلات، فعالیت در زمینه تولید بسته بندی محصولات مختلف نیز آغاز می شود.

  • رشد خانه چاپ

مهندس علیرضا احمدی (مدیرعامل فعلی و نوه آقای احمدی بزرگ) سال ها بود که با حضور در کنار پدر با زیر و بم این صنعت اشنا شده و فعالیت های تاثیرگذار ایشان در بحث فروش و تبلیغات اقلام چاپی، یکی از دلایل اصلی در افزایش فعالیت های خانه چاپ بود. در سال ۱۳۷۹ آقایان احمدی (پدر و فرزند)، با هدف افزایش ظرفیت و تولید بر اساس آخرین نیازهای بازار با استفاده از تکنولوژی روز، “خانه چاپ هفت رنگ” را تاسیس کردند و در سال ۱۳۸۱ موفق به نصب ماشین چاپ ۴٫۵ ورقی ۴ رنگ همراه با صحافی بسیار پیشرفته می شوند. در این توسعه قابل توجه، پرسنل مجموعه از ۲۰ نفر به ۹۰ نفر افزایش می یابند.

  • سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰

در سال ۱۳۸۶با توجه به نیازهای موجود در بازار رو به رشد ایران، مهندس علیرضا احمدی و همسر ایشان خانم دکتر سعیده نژاد ستاری، به پشتوانه ۸۶ سال تجربه خانوادگی در صنعت چاپ و بسته بندی، مجموعه “ترام چاپ سپاهان” را با شعار “ارائه بهترین راهکارها برای بهترین محصولات” پایه گذاری کرده و با در دست داشتن ۶ ماشین شامل دایکات، جعبه چسبان، ویندو پچ، UV و lock button به طور تخصصی در حوزه تولید جعبه های مقوایی وارد می شوند.

  • سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۴

سال ۱۳۹۰، جهت پاسخ گویی به نیاز مشتریان، دستگاه هات فویل پیشرفته BOBST برای اولین بار در ایران در سایز صنعتی ۷۰*۱۰۰ خریداری و در مجموعه ترام چاپ نصب می گردد و این شروعی بود برای تولید متمایزترین جعبه های تولید ایران. با توجه به استقبال مشتریان، در سال ۱۳۹۲ یک دستگاه دایکات BOBST، یک دستگاه جعبه چسبانی با قابلیت چهارگوش چسب و یک دستگاه طلاکوب BOBST دیگر نیز به مجموعه اضافه می شود. در این سال پرسنل مجموعه به حدود ۱۲۰ نفر می رسد و کارخانه مجاور برای توسعه گروه ترام خریداری می شود.

  • سال های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۷

مجموعه ترام چاپ سپاهان با راه اندازی واحد بازرگانی خارجی، واحد ساخت جعبه های دست ساز، واحد مونتاژ بسته های چند بخشی، واحد تولید جعبه های  سخت (Rigid Box) و هم چنین افزایش پرسنل به ۲۴۰ نفر، گام بلندی در به دست آوردن بخش قابل توجهی از بازار بسته بندی ایران بر می دارد. در این دوره، تحول بازار سلولزی و جعبه های شکلات هدیه، مدیون گروه ترام می باشد. علاوه بر این، گروه ترام جهت کسب هرچه بیشتر رضایت مشتریان خود، فرایند مدیریت رنگ جهت تضمین کیفیت چاپ و واحدهای کنترل کیفیت، انبارداری و لجستیک را جهت ارائه خدمات با کیفیت تر و واحدهای بازاریابی و روابط عمومی را نیز جهت ارتباط قوی تر با مشتریان خود راه اندازی کرده است.

  • آینده پیش رو

از ابتدای تاسیس گروه ترام، اندیشه آقای احمدی و همسر ایشان، تبدیل شدن به یکی از بزرگترین تولید کنندگان چاپ و بسته بندی مبتنی بر مقوا در خاورمیانه بوده است. این هدف در آینده ای نزدیک با راه اندازی طرح توسعه ترام محقق خواهد شد و گام بعدی گسترش فعالیت های ترام و حضور در بازارهای بین المللی خواهد بود. یک قرن پشتکار و تجربه در صنعت چاپ و بسته بندی پشتوانه قدرتمندی برای دستیابی به این هدف می باشد.