اخبار – ترام
ارائه مقاله نگهداری و تعمیرات در سیزدهمین همایش بین المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات توسط شرکت ترام چاپ سپاهان
صنعت کشور با چالش های عمده ای در زمینه کاهش تلفات، افزایش راندمان، و کاهش ریسک ها و هزینه های دارایی های فیزیکی رو به روست. از این رو اهمیت سرمایه گذاری در رویکرد های نوین همچون مدیریت دارایی های فیزیکی به منظور افزایش بهره وری تجهیزات انکار ناپذیر است. در این راستا سیزدهمین همایش بین المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات (مدیریت دارایی های فیزیکی) با اتکا به بیش از یک دهه تجربه ی موفق، به عنوان بزرگ ترین نشست تخصصی جامعه مدیریت نگهداری و تعمیرات با همکاری فدراسیون صادرات انرژی و صنایع وابسته ایران و گروه پژوهشی صنعتی آریانا و شرکت پمکو در تاریخ ۱۱ و ۱۲ دی ماه سال ۹۷ در سالن همایش های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران-تهران (۴سالن همزمان) برگزار شد.

در این همایش مقاله ارائه شده توسط واحد نگهداری و تعمیرات شرکت ترام چاپ سپاهان مورد تایید تیم فنی همایش واقع شد و از نویسندگان آن به عنوان سخنران و مهمان ویژه دعوت به عمل آمد.

گروه ترام در تاریخ ۱۲ دی ماه ۹۷ موفق به ارائه مقاله با عنوان “بررسی و آنالیز خرابی تجهیزات با روش AHP” و دریافت گواهینامه ارائه دانش در زمینه ی نگهداری و تعمیرات و اجراو نماینده این شرکت سرکار خانم مهندس مسائلی به عنوان سخنران نمونه این همایش انتخاب گردید.

این همایش با حضور اساتید و مدیرانی از Aladon، DataTrak Systems Inc، وزارت نفت، دانشگاه امیر کبیر، شرکت انتقال گاز ایران، شرکت ملی گاز ایران ،نوران انرژی،شرکت پالایش گاز بیدبلند برگزار گردید.

یکشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷

TRUST
ترام چاپ سپاهان به منظور گسترش ارزشهای خود و ترویج بیشتر آن در سازمان با اجرای برنامه های فرهنگی ، مسابقات و جشن ها مربوطه مفهوم هر ارزش را در بین کارکنان مطرح نمود . در هفته گذشته اولین ارزش ترام، اعتماد مطرح شد که در آن باور عمل به تعهدات، حفظ سلامت مالی، رازداری، استفاده از شاخصهای استاندارد در عملکرد و داشتن ساختاری شفاف و سیستمی و فعالیت در چارچوب قانون جهت ایجاد اعتماد و… در فضایی صمیمانه با مشارکت همه پرسنل برگزار گردید.

برنامه هفته جاری نیز به نام برازندگی در حال اجراست…

یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷

Integrated Management System
گامی دیگر در راستای تحقق اهداف استراتژیک گروه ترام

تبعیت از استانداردهای جهانی در کنار بهره وری سازمانی، تعامل بهتر با عوامل مختلف محیط کسب و کار، طبیعت و در نتیجه مشتری را به دنبال خواهد داشت. در هفته ای که گذشت گروه ترام موفق به اخذ استاندارد جهانی IMS شد. IMS  مخفف عبارت  Integrated Management System  به معنای سیستم مدیریت یکپارچه می باشد و اگر یک مجموعه سه استاندارد ISO9001 و ISO14001 و OHSAS18001  را بطور یکپارچه طراحی ، مستندسازی و پیاده سازی نماید، موفق به اخذ این استاندارد خواهد شد.

خردادماه سال۹۶ گروه ترام موفق به استقرار الزامات سیستم مدیریت کیفیت مطابق با استاندادر بین المللی ISO9001:2015 و اخذ گواهینامه ذیربط از شرکت توف نورد آلمان شد. تیرماه سال ۹۷ علاوه بر پشت سر گذاشتن ممیزی مراقبتی سالانه مطابق با الزامات استاندارد ISO9001:2015 همزمان موفق به استقرار الزامات سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای مطابق با استاندارد بین المللی OHSAS18001:2007 و  الزامات سیستم مدیریت زیست محیطی مطابق با استاندادر بین المللی ISO14001:2015 و اخذ گواهینامه های ذیربط از شرکت توف نورد آلمان گردید.

تمامی این اقدامات پیش زمینه ای بر طرح توسعه بزرگ گروه ترام می باشد.

سه‌شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷

نکاتی در ارتباط با رعایت اصول بسته بندی
عملکرد بسته بندی و ویژگی های یک بسته خوب از اصول اساسی و لازم  است که نیاز رعایت نکات بسته به شرایط و نوع محصول دارد.

آزانس خبری چاپ و بسته بندی ایران، برای داشتن یک بسته بندی مناسب اصول را بیاد رعایت کرد که در ادامه به چند مورد از آن اشاره می نمایی.

 

۱- جلب توجه: بسته باید به گونه ای باشد که خود را به مشتری عرضه نماید و یا به عبارت دیگر مشتری را در خرید خود راغب و مشتاق نماید. نباید فراموش کرد که بسته باید خود را نشان دهد و هر جا که هست، خریدار احتمالی را به طرف خود بکشد.

۲- معرفی کالا: بسته بندی باید معرف کالای درونش باشد؛ به طوری که اگر کسی برای اولین بار آن را ببیند، بتواند حدس بزند کالای بسته بندی شده چیست.

۳- تمیز و بهداشتی: بسته باید این حس را در بیننده القا کند که تمیز است و محتوای آن سالم و پاکیزه می باشد.

۴- ایجاد اعتماد: باید بیننده را قانع کند که بسته بندی مناسبی است و قدرت حفاظت آن، راضی کننده است؛ نه اینکه خریدار احتمالی شک کند که آیا می تواند آن را تا منزل سالم ببرد؟

۵- باارزش باشد: بسته بندی باید به ارزش کالا بیافزاید و با قیمت آن متناسب باشد.

۶- سهولت برداشتن: به راحتی در دست جای گیرد و در صورتی که بزرگ است، بتوان آن را به راحتی از زمین بلند کرد. فرم و طراحی صحیح و دقیق بسته با توجه به محتویات داخلی آن و با در نظر گرفتن پارامتر حفاظت کالا، در این مورد نقش به سزایی دارد. بسیاری از بسته ها که به صورت اصولی طراحی نمی شوند، حتی با وجود وزن کم ولی با حجم بالا، مشکل برداشتن و حمل دارند.

۷- سهولت حمل: در وسایل نقلیه به راحتی جای گیرد و حداقل فضا را اشغال کند و همچنین فرد بتواند تنها و به راحتی آن را حمل کرده و همراه خود ببرد.

۸- سهولت گشودن: باز کردن باید به راحتی انجام گیرد. حتی المقدور محتاج کلید و دیگر وسایل نباشد و با دست خالی و بدون مشکل گشوده شود.

۹- سهولت نگهداری: اگر محتوای بسته با یک بار مصرف تمام نشود، باید ترتیبی اتخاذ شود که مابقی در همان بسته به راحتی حفاظت و نگهداری گردد و به ظرف دیگری احتیاج نباشد.

۱۰- نمایش: چیدمان کالا در پشت ویترین و درون قفسه مغازه باید به راحتی انجام شود؛ به نحوی که در این چیدمان، عوامل موردنظر تولیدکننده برای معرفی کالا، به راحتی قابل نمایش و معرفی باشد. در این زمینه نشانه ها و جاگیری آنها روی بسته، اهمیت به سزایی دارد.

۱۱- بهداشت: بسته بندی باید طوری باشد که کالا را سالم نگه دارد و رعایت مسائل بهداشتی، به طور کامل در آن انجام شده باشد.

۱۲- حفاظت: اگر کالا در اثر فشار و یا تکان در هنگام حمل و انبار کردن معیوب و ضایع گردد، بسته بندی باید توان نگهداری و جلوگیری از این تخریب را داشته باشد. بسته بندی باید توانایی نگهداری هرچه طولانی تر کالا در حالت اولیه را داشته باشد.

۱۳- انبارداری: کالا مدتی که در انبار کارخانه یا نزد واسطه های فروش می ماند، باید به وسیله اصول صحیح بسته بندی به راحتی قابل نگهداری باشد.

۱۴- دستورالعمل ها: نام، قیمت و به طول کلی علایم و نشانه های بسته بندی باید طوری باشد که بتوان به وسیله چاپ و یا برچسب روی بسته الصاق نمود.

۱۵- رنگ و طرح: ترکیب رنگ، طرح و نقش بندی باید با رعایت طرز فکر و سلیقه خریدار احتمالی معین گردد.

۱۶- تبلیغات شکل و ظاهر کالا باید در تبلیغات کالا نشان داده شود و در بسته بندی باید رعایت سهولت کاربرد تبلیغ مدنظر گرفته شود.

منبع: papna

چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷